İade, İptal ve Değişim
 • Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

  Henüz kargolanmamış siparişinizi 0850 811 11 44 bu numarayı arayarak veya 0533 703 31 05 bu numaraya whatsapp üzerinden mesaj atarak iptal edebilirsiniz. Siparişiniz kargolandıktan sonra ürünü almaktan vazgeçerseniz, kargoyu teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 • İade koşulları nelerdir ?

  •   Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş etiketli haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

  •   Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

  •   Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

  •   "Her Zaman Uygun Fiyatlı Ürün" politikası ile hizmet veren Modasena.com'dan satın alınmış ürün iadelerinde; Sipariş verirken kargo ücreti ödemediyseniz, kargo firmasından kaynaklanan taşıma bedeli ve varsa kapıda ödeme hizmet bedeli kesilir. Ürün bedeli ise eksiksiz olarak iade edilir.

 • Değişim yapabiliyor muyum?

  Evet yapabiliyorsunuz. Değişim süremiz 14 gündür. Değişimlerde sizi serbest bırakıyoruz. Ürün ile birlikte göndereceğiniz faturanın not kısımına değişim yapmak istediğinizi belirtin. Bize PTT Kargo veya Sürat Kargo ile yollayın. PTT Kargo ile gönderim sağlayacaksanız, 30 30 11 666 müşteri numaramızı vererek ürünü geri gönderiniz. İlk değişimlerde kargo ücretsizdir. Ürün elimize ulaştığında 2 gün içinde değişime gelen ürününüzün değeri kadar adınıza "Hediye Çeki" tanımlanır ve size SMS ile bildirilir. Hediye Çekinin kullanım süresi 1 yıldır.
  Eşarplarda değişim yoktur.

 • İade süresi kaç gündür?

  Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.  (Abiyelerde ürünlerinde bu süre 24 saattir)

 • İade ettiğim ürünün parasını nasıl alabilirim?

  Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır.  Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir. İadeniz onaylandıktan 7 iş günü içinde ödemeniz gerçekleşir. Konu ile ilgili mail ve sms olarak da bilgilendirme sağlanır.

  Bu seçeneklerin dışında, iade ettiğiniz ürünün bedeli kadar HEDİYE ÇEKİ de talep edebilirsiniz. Süre sınırı olmadan dilediğiniz ürünü ücretsiz ya da indirimli alabilirsiniz.

 • İademi hangi adrese göndereceğim?

  İade etmek istediğiniz ürünleri " Modasena

  Mehmet Nezih Özmen Mah. Fatih Cad. Akasya Sokak No: 11 Kat: 4 - Merter-Güngüren/İSTANBUL
   - Türkiye" adresimize gönderebilirsiniz.

  Yurtiçinde anlaşmalı olduğumuz Kargo ile kolaylıkla gönderebilirsiniz.

  Yurtdışında ise sorun yaşamamak için iadenizi gönderirken paketinizin üzerine İade / Return yazmayı ve kargo görevlisine bu bilgiyi iletmeyi unutmayınız.

 • Türkiye'deyim. Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

  Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz.  (Abiyelerde ürünlerinde bu süre 24 saattir)
   
  İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş, vs.)
   
  Siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içinde faturanızın arka yüzünde bulunan formu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız kargo firması ile kargo ücreti ödemeden bize karşı ödemeli gönderebilirsiniz. Ürününüzü veya ürünlerinizi teslim aldığınız kargo firması dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz durumda kargonuzu teslim almadan geri göndeririz. Siparişinizi eğer PTT kargo ile teslim aldıysanız şubeye geri gönderirken 30 30 11 666 bu müşteri numarasına göndermek isteğinizi söyleyiniz. 
   
  İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasından alacağınız gönderi kodunuzu saklayınız. Gerekli olması halinde sizden talep edilebilir.
   
  Ürün elimize ulaştıktan sonra iade/değişim işleminiz başlatılır ve 3 - 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Eğer ürün değişimi talep ettiyseniz  ve ürün elimizde mevcut ise değişim işleminiz hemen başlatılır. Ürün elimizde mevcut değilse tarafınıza bilgi verilerek ücret iadesi yapılacaktır.
   
  Değişim işlemleri sadece Türkiye siparişlerinde geçerlidir. Bir ürünü değişim için gönderecekseniz, faturanın ya da sipariş föyünün üstüne "değişim istiyorum" yazıp bize göndermeniz yeterlidir. Değişim için gönderdiğiniz ürün bedeli kadar size 1 yıl geçerli DEĞİŞİM KUPONU tanımlanır ve bu kod size SMS ile bildirilir. Modasena.com 'da aynı siparişin 2. değişimi yapılmamaktadır. İade hakkınız mevcuttur.
   
  Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır.  Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir.
 • Yurtdışındayım. Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

  Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz.  (Abiyelerde bu süre 24 saattir)

  İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş, vs.)
   
  Size ulaşan faturanın ilk beyaz nüshasının arka yüzünde "İade Talep Formu" bulunmaktadır. Bu formu doldurarak ürünlerinizle birlikte faturanızda yer alan Türkiye / İstanbul adresimize kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderebilirsiniz. Paketinizin üzerine mutlaka iade ürün (Return Product) yazmanız gerekiyor aynı zamanda gönderdiğiniz kargo şirketine de bunu belirtmeniz gerekiyor. Aksi durumda paketinizden doğacak herhangi bir vergi ya da ek ücretten sorumlu olamıyoruz.
  Gönderiniz için herhangi bir kargo firması zorunlu kılınmamamış olup, kendi tercih edeceğiniz herhangi bir kargo firması ile gönderebilirsiniz. Geri gönderilen paketin kargo operasyonunda daha anlaşılır olması için İngilizce İade Formu'nu tercih etmenizi ve paket üzerinden düşmeyecek şekilde paket cepciğinize yerleştirmenizi tavsiye ederiz. İade kargolarınızın geri gönderim ücreti tarafınıza (müşteriye) aittir.
   
  İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasından alacağınız gönderi kodunuzu saklayınız. Gerekli olması halinde sizden talep edilebilir.
   
  Ürün elimize ulaşmadan herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir. Ürün elimize ulaştıktan sonra iade işleminiz başlatılır ve ücret iadeniz 3 - 5 iş günü içerisinde yapılır. Yurtdışı siparişlerinde değişim işlemi yapılamamaktadır. 
  Detaylı bilgi almak için; +90 532 356 24 03
 • Kredi kartıma yapılan para iadesi hesabımda görünmüyor ne yapmalıyım?

  Bu durum bankanız ile ilgili bir durumdur. Bankanız hesap hareketlerine hemen yansıtmayabilir. Bir sonraki ay hesap hareketlerinizden ya da internet bankacılığından ilgili tutarı görebilirsiniz. Yine de görülemiyor ise konu ile ilgili kart sahibi, kartın bağlı olduğu bankanın "chargeback-takas birimi" ile görüşerek çözebilir.

 • Banka hesabım yok kapıda ödeme ile aldığım siparişin para iadesini nasıl alırım?

  Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz.

 • IBAN numaramı nasıl öğrenirim?

  IBAN, Banka hesabınıza ait olan TR başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, herhangi bir Atm den ya da bankanızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

 • Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

  Modasena  olarak kalite kontrol testleri uygulamaktayız. Ancak tüm ürünleri kontrol etme şansımız bulunmadığından üretici kaynaklı bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumda ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak talebinize göre iade yada stoklar dahilinde değişim işlemi yapılacaktır. İade işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için "Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?" bölümüne bakınız.

 • Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

  Üyelik İşlemleri ekranında "Üye Girişi" bölümünde bulunan "şifremi unuttum" adımından sitemize kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girin. Kısa bir süre sonra e-mail adresinize kayıt olurken girdiğiniz şifreniz gönderilecektir.

   

 • Siparişlerimi nereden görebilirim?

  Siparişlerinizi, "Hesabım" sayfasında bulunan "Siparişlerim" başlığı altında görebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.